Tällä sivulla on luettelo MAH:n kilpailevista koirakoista. Jos tietosi puuttuvat agilityn osalta lähetä koiran rotu, kutsumanimi, ohjaajan nimi, säkäluokka ja kilpailuluokka osoitteella marja.lahikainen(at)gmail.com. Pidäthän tiedot omalta kohdaltasi ajan tasalla ilmoittamalla virheistä, luokkanousuista ja AVA-arvoista. Kiitos!
TOKOn osalta lähetä muutokset, lisäykset ja korjaukset osoitteella helenmaria215(at)gmail.com. Kiitos.
AGILITY
Mini1
- shelam WELLA (LITTLESHET’S SWEET CHILD O’MINE) ja Heidi Neuvonen
- shelam ALLI (BUMTSI BUM AQUAMARINE MERMAID) ja Henna Rantonen
- borter ROSA (PUNARUSKAN OCHILLA) ja Sari Himanen
- borter HULDA (MILLITALLIN ÅSKVÄDER) ja Niina Liukkonen
- shelam TILDA (TRICKY BLUE’S ORIGINAL PANDA) ja Tiina Haponen
Medi1
- shelam ISLA (PELTSUN DIREX HAPPY-HONEY) ja Heidi Neuvonen
- borter REINO (FOO FIGHTERS RICHIE RICH) ja Mari Komulainen
- cocspa AATOS (LAHJAKAS AATOS) ja Sanna Airas
- kesvil MILLI (SPECIALLY PRECIOUS NEFERTITI) ja Taru Potinkara
Maksi1
- belpat ALMA (MUSTANTUISKUN WALERIA) ja Eeva Pääkkönen
- schape HESSU (SWIFTY’S FUNNY FELLOW) ja Leena Ahonen
- borcol LARA (AMAZEME GOOD STORY) ja Jenni Hakkarainen
- borcol ODE (PIGGYLAND’S ODETTE) ja Anu Pulliainen
- belpam UNA (FROSTY FOREST JAZZ) ja Anna-Liisa Laakkonen
- borcol TAHTI (PÄÄTTYMÄTÖN TAHTI) ja Henna Rantonen
- borcol RIM (TENDING FISHFUL) ja Maarit Karhu-Teiskonen
- labnou TUIKKU (MIDDLE RIVER’S GUN CANDLE) ja Kati Tarkiainen
- auskel METKU (BESTSELLER VALTTIKORTTI) ja Essi Rahikainen
- borcol ELLI (AMAZEME ASSYRIAN QUEEN) ja Jenni Hakkarainen
Mini2
- jackru LINUS (LIINAKON LINUS) ja Marja Mäenpää
- kleins RON (SAXKLEIN MISTER LOYAL RONALD) ja Tiina Korhonen
- shelam ODETTE (IHMETASSUN ODETTE) ja Paavo Neuvonen
- mittel HUKKA (MIKÄLIE AJANHUKKA) ja Emilia Lamponen
Medi2
- shelam MIINA (KISSING MACHINE FANTAZIJA) ja Tiina Haponen
- cocspa DUBBLÉ (FROSTY MORNING’S NAOISE) ja Riina Valjakka
Maksi2
- borcol EINO (VINKEÄN VALONNOPEUS) ja Helen Habte
- borcol NIX (PYTHAGORAAN SNOWMAN) ja Tiia Pasanen
- x-rotu SAGA (SAGA) ja Marja Mäenpää
Mini3
- shelam LAKU (BERNOBAN TASKUMATTI) ja Paavo Neuvonen, FI AVA, FI AVA-H
- parson LORU (JOUTILAAN PRADA) ja Marja Lahikainen, FI AVA
- käävil NEVE (AGIDREAM’S NICE HOT CHOCOLATE) ja Hanna Haavikko
- volpin SÄKÄ (ANSERINA’S QUINTINA) ja Sanna Vuorivirta
- borter TARA (TAICHIYAGAMY) ja Niina Liukkonen
- borter WILJO (FOXILUX WIISAS WILJO) ja Hanna Jaakkonen
- shelam NOEL (LOONEY TOONIE’S EASY FELLOW) ja Helen Habte
- jackru NITA (BENEDIKTAN PEACE AND LOVE) ja Noora Karhinen
- shelam CARMA (KHIMAIRAN AGE OF MIRACLES) ja Ira Mikkanen, FI AVA, FI AVA-H
- shelam TUULI (TRICKY BLUE’S LITTLE SECRET)ja Tiina Haponen
Medi3
- kesvil BONO (SPECIALLY PRECIOUS PRIDE) ja Anne Nykänen, FI AVA
- kromfo CAROLINA (DREAMWISHES CAROLINA) ja Jukka Vahvaselkä
- kesvil FREDDIE (BAM BAM VON DER RETTENBACHER SEEWIESN) ja Ulla Nikulainen
- kromfo KERTTU (KRUMME FURCHE KARAMBA) ja Eija Tuomela
- auskel LILA (AHMAKULMAN DREAM GIRL) ja Suvi Paasonen
- kromfo LYYLI (DEMIANS HARMONIA) ja Laura Hänninen
- kesvil MAISSI (SPECIALLY PRECIOUS TAILORMADE IN SWEDEN) ja Anne Nykänen
- tarupi MARCE (YACATIS SOMMARBANA) ja Heli Kari
- isllam NINNI (PUNAPIHLAJAN GNEPJA) ja Tuija Syrjäläinen
- kromfo OLGA (KRUMME FURCHE CRYSTAL) ja Anu Pulliainen
- shelam PEPPI (CRIMSON LIGHT’S COLLAR DESIGN) ja Liina Pöyry
- kromfo RASSE (FANNIMER AFANIS) ja Anu Pulliainen
- kromfo RUU (KRUMME FURCHE NOMEN EST OMEN) ja Jukka Vahvaselkäco
- lagrom SIIRI (HOPEANUOLEN INSPIRAATIO) ja Anna-Maija Munukka
- islam TIUHTI (TUNTURIKETUN RIMADUR BERTA) ja Tuija Syrjäläinen
- cocspa VEIKKA (OAKHILL ACADEMY DA WAH DIDDY) ja Sanna Airas
Maksi3
- borcol GRO (RIO) ja Iida Humalamäki
- sakpai HEKLA (HEKLA VOM HAUS-WALDECK) ja Jemina Lummeranta
- kerter HERTTA (SLIEVEMISH UNLIMITED UNITY) ja Tarja Väisänen
- auskel ISLA (BESTSELLER PARRAWEENA) ja Janne Komulainen
- belpag KUURA (WILLOW CREEK WAFFLES) ja Päivi Uimonen
- belpat LYSTI (COUSIN’S REGINA) ja Eeva Pitkänen, FI AVA
- kerter NETTE (SLIEVEMISH ZANETTA) ja Tarja Väisänen
- borcol PULMU (TENDING QUICKFIRE) Maarit Karhu-Teiskonen, FI AVA, FI AVA-H
- x-rotu ROFFE ja Tiia Pasanen
- borcol SIIMA (TENDING LIGHTNING) ja Pekka Nikulainen
- irlter SINNA (FARDARRIGH DARK ROAST) ja Kati Tarkiainen
- borcol VINKA (MAWLCH WINN) ja Johanna Suutarinen
- borcol SISU (MAPLE YARD KINGS OF LEON) ja Kirsikka Tynkkynen
- borcol TOP (PYTHAGORAAN STAR SAPPHIRE) ja Tuija Sepponen
TOKO
Kisaavat ALO
- jackru NITA (BENEDIKTAN PEACE AND LOVE) ja Noora Karhinen
- slapko OIVA (MUSTINKULMAN HAUSKA HEIKKI) ja Johanna Vahlman
- borcol NIX (PYTHAGORAAN SNOWMAN) ja Tiia Pasanen
- borcol TOLSTOI (DREAMOOR BOOGEYMAN) ja Hanna Laitinen
- kulnou RONJA (VUTUKAN FAZER SUSU) ja Johanna Liukkonen
- silnou SIINA (NINJATÄHDEN BLACK SWAN) ja Johanna Vuorinen
- x-rotu MILA ja Maiju Vauhkonen
- x-rotu VIIMA ja Juulia Paananen
- borcol DACO (TOBEROI SPRUCE) ja Noora Karhinen
Kisaavat AVO
- auskel ISLA (BESTSELLER PARRAWEENA) ja Essi Rahikainen
- borcol KVANTTI (OAKMEADOW EXTRA ENERGY) ja Janne Komulainen
- borter WILJO (FOXILUX WIISAS WILJO) ja Hanna Jaakkonen
- schape HESSU (SWIFTY’S FUNNY FELLOW) ja Leena Ahonen
- auskel METKU (BESTSELLER VALTTIKORTTI) ja Essi Rahikainen
Kisaavat VOI
- borcol IGA (NEVER NEVER LAND K’COUNTRY SONG) ja Satu Paavilainen
- lyhcol EEDLA (LIFEDREAM SILENCE OF THE LAMBS) ja Veera Rahikainen
- borcol GRO (RIO) ja Olli Humalamäki
- borcol LARA (AMAZEME GOOD STORY) ja Jenni Hakkarainen
- auskel LILA (AHMAKULMAN DREAM GIRL) ja Suvi Paasonen
- borcol EINO (VINKEÄN VALONNOPEUS) ja Helen Habte
- borcol RIM (TENDING WISHFUL) ja Maarit Karhu-Teiskonen
Kisaavat EVL
- auskel WATTI (BESTSELLER KOVA MENO) ja Hanne Eestilä, FI TVA
- shelam NOEL (LOONEY TOONIE’S EASY FELLOW) ja Helen Habte
- borcol PULMU (TENDING QUICKFIRE) ja Maarit Karhu-Teiskonen, FI TVA
- borcol PRIIMA (TENDING TRUSTY) ja Satu Paavilainen, FI TVA
- borcol VINKA (MAWLCH WINN) ja Johanna Suutarinen, TK4
- borcol HERTTA (DREAMOOR STASS ALLIE) ja Hanna Laitinen